Zelený koutek

Lány bledulí kvetou v rakoveckém údolí

13. dubna 2017 v 8:43 | Mal
Bledule, sněženky, koniklce. Klasická triáda chráněných a ohrožených rostlin, za kterými se můžeme do přírody vydávat na jaře. My jsme vyrazili do rakoveckého údolí bledulí, které je proslulé svými koberci bílých květů a na rozdíl od některých profláklejších míst, jako je třeba Chlébské, by tu nemusela být hlava na hlavě. To se úplně nepotvrdilo, ale naštěstí začalo pršet, takže všichni rychle vzali roha.

Koniklecová louka: Glaciální relikt vedle sídliště

9. března 2017 v 15:10 | Mal
Koniklecová louka na Kamenném vrchu opět ožívá. Na dohled od paneláků a městského ruchu se nachází unikátní přírodní společenstvo, které nám tu zbylo z poslední doby ledové.

Brněnská žabí stehýnka aneb V modřickém biotopu to žije

22. února 2017 v 20:42 | Mal
Ten titulek neberte úplně vážně. Budeme se bavit o živých žábách, kterým se velice dobře daří v biotopu u Modřic.

Zelený koutek - střípky fotografií přírody a enviro článků

15. února 2017 v 9:49 | Mal
Asi je jasné, že tohle není článek o cestování. Krajinářská a dokumentační "cestovatelská" fotografie sice tvoří duši mé tvorby, ale i v té většině roku, kdy suším zadek v naší moravské vlasti, je mi líto nechat foťák válet doma na skříni. Jakožto notorický měšťák, co se v Brně narodil, žije, studuje a pravděpodobně i zemře, bohužel nemám tu výhodu, že bych si jen tak každé ráno vyběhla na kopec nebo do lesa a fotila krásy české přírody.

Čímž chci říct, že těch fotek /kvalitních, ať už přírody a zvířat nebo lidí či měst/ co by za něco stály, nemám zase tolik, a až do nynějška jsem si nemyslela, že by mělo smysl je publikovat. Ale pak jsem začala objevovat sice drobné, ale krásné ostrůvky přírody i tady v okolí naší betonové polovesnice (jo, kámoška z Ruska říkala, že na tak malým městě by u nich nejezdily ani šaliny) a rozhodla jsem se, že kromě cestování sem občas přihodím i nějakou drobnost z mých dalších fotografických počinů a zločinů.

Vítejte v rubrice Zelený koutek!

 
 

Reklama