Zelený koutek

Koniklece na Kamenném vrchu s měsíčním zpožděním

5. května 2018 v 16:27 | Mal
Koniklecová louka na Kamenném vrchu v Brně z 30. března, to, že odvetla už před měsícem, prosím ignorujte (nestíhám). Také po roztátí sněhů vyrážíte fotit koniklece, šafrány, bledule a další jarní kvítky? Znáte nějakou zatím neprofláknutou lokalitu?

Lišák v brusinkách: Foto-ohlédnutí za rokem 2016

10. května 2017 v 21:17 | Mal
...aneb Co dělat, když se máte učit na zkoušky a zasekne se vám mozek. Nechci teď psát cestopisy, protože se bojím, že by stály za starou bačkoru. Protože příští týden už je zápočtovej týden a když zrovna neležím v učení, chladím tu přehřátou houbu v mé dutině lebeční, která mi má pomoct vystudovat vysokou školu. Takže na zbytek Rumunska si budete muset ještě chvilku počkat. Zírat na fotky však ještě zvládnu, takže přináším malé foto ohlédnutí. A vlastně jde o to, že vám chci ukázat hlavně toho lišáka, kterej mě prostě neskutečně nadchnul - už proto, že když bych na něj šla číhat do lesa, tak bych čekala třeba týden, než se mi podaří ulovit, ale tohle bylo jedno krásné a náhodné setkání.

1. Lišák v brusinkách - moje asi nejlepší loňská fotka divokého zvířete, kterou jsem vám chtěla ukázat v jednom cestopisu, ale ještě potrvá příliš dlouho, než se k němu dostanu. Sice to vypadá, že liška seděla jako socha, ale v reálu utíkala po stráni, na chviličku si sedla, mrkla na nás a zase začala prchat.

Lány bledulí kvetou v rakoveckém údolí

13. dubna 2017 v 8:43 | Mal
Bledule, sněženky, koniklce. Klasická triáda chráněných a ohrožených rostlin, za kterými se můžeme do přírody vydávat na jaře. My jsme vyrazili do rakoveckého údolí bledulí, které je proslulé svými koberci bílých květů a na rozdíl od některých profláklejších míst, jako je třeba Chlébské, by tu nemusela být hlava na hlavě. To se úplně nepotvrdilo, ale naštěstí začalo pršet, takže všichni rychle vzali roha.

Koniklecová louka: Glaciální relikt vedle sídliště

9. března 2017 v 15:10 | Mal
Koniklecová louka na Kamenném vrchu opět ožívá. Na dohled od paneláků a městského ruchu se nachází unikátní přírodní společenstvo, které nám tu zbylo z poslední doby ledové.

Brněnská žabí stehýnka aneb V modřickém biotopu to žije

22. února 2017 v 20:42 | Mal
Ten titulek neberte úplně vážně. Budeme se bavit o živých žábách, kterým se velice dobře daří v biotopu u Modřic.

Zelený koutek - střípky fotografií přírody a enviro článků

15. února 2017 v 9:49 | Mal
Asi je jasné, že tohle není článek o cestování. Krajinářská a dokumentační "cestovatelská" fotografie sice tvoří duši mé tvorby, ale i v té většině roku, kdy suším zadek v naší moravské vlasti, je mi líto nechat foťák válet doma na skříni. Jakožto notorický měšťák, co se v Brně narodil, žije, studuje a pravděpodobně i zemře, bohužel nemám tu výhodu, že bych si jen tak každé ráno vyběhla na kopec nebo do lesa a fotila krásy české přírody.

Čímž chci říct, že těch fotek /kvalitních, ať už přírody a zvířat nebo lidí či měst/ co by za něco stály, nemám zase tolik, a až do nynějška jsem si nemyslela, že by mělo smysl je publikovat. Ale pak jsem začala objevovat sice drobné, ale krásné ostrůvky přírody i tady v okolí naší betonové polovesnice (jo, kámoška z Ruska říkala, že na tak malým městě by u nich nejezdily ani šaliny) a rozhodla jsem se, že kromě cestování sem občas přihodím i nějakou drobnost z mých dalších fotografických počinů a zločinů.

Vítejte v rubrice Zelený koutek!

 
 

Reklama