close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Republika Absurdistán

15 důvodů, proč jsou velký prsa za trest

9. července 2020 v 16:56 | Mal
Za týden mám oficiální akci v Senátu a zřejmě tam půjdu nahá. Na této planetě nelze sehnat společenské šaty, do kterých bych nacpala prsa a zároveň v nich nevypadala jako těhotná selka. Vždycky jsem záviděla svým plochým kamarádkám a závidím jim pořád. (P.S.: Pokud chlap stojí za to, tak mu bude úplně jedno, že máte Áčka. A pokud mu to jedno není, tak to asi není člověk, se kterým by stálo za to ztrácet čas).

15 důvodů, proč jsou velký prsa za trest:

1) Nemůžete sehnat žádné slušné oblečení. Jelikož přes prsa máte velikost 50 a kolem pasu 42, v každé halence buď vypadáte jako v pokročilém stádiu těhotenství, nebo jako hodně zoufalá striptérka.

2) Pokud už něco opravdu hodně strečového seženete, je to v oversized kolekci s leopardím vzorem pro ženy 50+. Ale aspoň tím zvednete sebevědomí vaší babičce, až s ní příště půjdete na zákusek.

3) Z výše uvedených důvodů nemůžete v létě na žádnou společenskou akci. V zimě se dají těhotenská trička aspoň maskovat sakem. Samozřejmě tím bez knoflíčků, protože sako, které byste zapnula, lze sehnat pouze v sekci stanových celt ve 4Camping.

4) Nikdy nevíte, jestli se mužům líbíte vy, nebo jen váš výstřih.

5) Musíte si zvyknout, že se vám na hruď dívají muži i ženy všech věkových kategorií. Na stranu druhou, celkem rychle poznáte charakter muže podle toho, zda je schopen se vám při konverzaci dívat i do očí.

6) Neustále něco srážíte. Ať už sklenky vína na svatbách, talíře s jídlem, nebo knockoutujete rovnou ostatní lidi.

7) Neustále se také do něčeho namáčíte a obtiskáváte. A když už se snažíte sedět dostatečně daleko od stolu a talíře, cesta sousta k vašim ústům je náhle natolik dlouhá, že vám stejně kydne do výstřihu.

8) Je z vás nechtěný vrah, protože po dnu stráveném v přírodě vyklepete z podprsenky tolik rozmačkaných broučků, že už si o vás žádnej buddhista ani kolo neopře.

9) Pokud nesete krosnu, zepředu si musíte nadzdvihávat prsa, abyste mohly dýchat. Na to, že vás každej druhej den bolí záda, už jste rezignovaly.

10) Za podprsenky utratíte nekřesťanské peníze, protože kombo velký košíčky a malý obvod se prodává jen ve specializovaných prodejnách.

11) I když utratíte ty nekřesťanské peníze, pořád vás bude všechno tlačit, táhnout a dusit. To dušení je fakt nepříjemný.

12) A nikdy nemůžete jít na ostro. Nebo si koupit šaty bez ramínek. Nebo špagetová ramínka. Nebo šaty bez zad. Nalepovací košíčky jsou vtip, který závidíte všem svým kamarádkám.

13) Nemůžete jít ani na masáž, protože v tom stole nejsou důlky. A udusit se nechcete.

14) Plavky musíte kupovat na dvakrát, protože vršek je 4x větší než spodek. Nudistická pláž to jistí.

15) Vždycky už si myslíte, že jste se s body 1-14 smířila, ale pak zas přijde nějaká akce, na kterou si nemůžete vzít obnošenou mikinu a vaše těžce vydobytá rovnováha je v čudu.

Lawngate aneb Protesty za znovunabytí svobody posekat si trávník

1. května 2020 v 15:18 | Mal
Posekaný trávník je součástí lidských práv a svobod! Nenechme se o něj připravit! Trávník za život!

Vzpomínáte na ty protesty proti "komunismu", kdy vyjeli američtí občané do ulic protestovat "za svobodu" proti restriktivním opatřením kvůli koronaviru (na který už v USA mimochodem zemřelo 59 000 lidí)? Ukázalo se, že protesty zažehlo především úsilí o znovunabytí svobody posekat si trávník. Za všechno může guvernérka Michiganu. Ta zašla příliš daleko, když zakázala provoz služeb na sekání trávníku. Sekání trávníku je totiž zvláště za dob pandemie věc nezbytná k životu, a to by měl snad každej guvernér vědět.


Dokud bude existovat USA, pramen anekdot nikdy nevyschne. Toto je screen komentářů pod videem Johna Olivera (pokud umíte anglicky, doporučuju). Video se týkalo koronaviru. Debata se však zvrhla ke zcela nečekané věci - trávníkům. Vždyť co jiného řešit v době, kdy umírají lidé po desetitisících, další přicházejí o práci, o zdravotní pojištění, o střechu nad hlavou - než trávníky? Srdce mi krvácí za všechny Američany, kteří mají schopnost kritického myšlení. Jak říkal Werich, nejhorší je srážka s blbcem.

Prase bylo hladové a studenti mají IQ 63,15 %

23. dubna 2020 v 16:16 | Mal
Při ohlédnutí za politickým děním minulých dní se musím vrátit k myšlence, že satirici budou brzy bez práce. Hrad si to lajnuje sám:

Mynář: "Prase jsme museli zabít, bylo nemocné."

Zeman: "Prase nebylo nemocné, bylo hladové."

Mynář: "Prase bylo hladové, protože nemělo co žrát."

"Nemělo co žrát, protože nedostávalo zbytky z penzionu. Penzion je zavřený kvůli koronaviru. Aha! Může za to koronavir!"

Škoda, že Mynář nemohl porazit jiné prase.

Jen tak mimochodem, letos v červnu vstoupí v platnost novela zákona, která zpřísňuje tresty za týrání zvířat. Všichni se zaobírají tím, že Mynář neměl roušku, ale mohl by se prosím někdo pozastavit nad tím, jak může někdo prohlásit, že "Prase bylo hladové, protože nemělo co žrát, protože nedostávalo zbytky? Co takhle to prase nakrmit něčím jiným, God damn it?!
* * *

Další, kdo slušně skóroval, byli Slušní lidé. Aneb když se chceš vysmívat vzdělání, ale neumíš napsat správně jedinou větu. A maminka tě nenaučila, že IQ se neudává v procentech. A prostě když píšeš posměšnej veřejnej post, ale nikdo z tvýho hnutí neví, kde se píšou čárky. A pak o pár hodin později přidáš novej post - a v něm další větu, která je opět úplně blbě. Ale procenta jsi zvládl vyretušovat!


Kognitivní disonance Trumpa aneb Proč můžeme být rádi za Babiše

21. dubna 2020 v 20:42 | Mal
Co se stane, když vám za dob pandemie vládne zrzavý psychopat, který není schopen překonat vlastní nabubřelost a uznat realitu? To je přeci jednoduché. Zemřete.

Při sledování dění v USA jsem byla poprvé v životě ráda, že nám vládne Babiš. Jakkoli nekoncepčně se naše vláda vypořádává s koronavirovou krizí, už je to měsíc a půl a ačkoliv mrtví přibývají, pořád je to... snesitelné, oproti chaosu a především bezmoci, kterou musejí zažívat někteří Američané za velkou louží. Přitom to vůbec nemuselo být tak hrozné, kdyby v čele národa nestál sobecký alibista odmítající se srovnat s nepříjemnou realitou.

Miluju výroky politiků, ale zdaleka žádný český ani světový státník (tedy z těch rádoby demokratických) si neumí tak dokonale protiřečit, jako to zvládá Donald Trump. Dosud jsme se tomu mohli smát - teď kvůli tomu ale začali umírat lidé. Zde je malá rekapitulace Trumpova pojetí koronavirové (ne)pandemie:

V únoru tvrdil, že koronavir USA nijak neohrožuje, že nákazu přinesl jen jeden čínský turista. To bylo zatím jen pár desítek nakažených. O pár týdnů později prohlásil, že si myslí, že vše vyřeší v dubnu teplé počasí. Hlavně, že akciový trh je na tom dobře!

V březnu tvrdil, že koronavir USA stále nijak neohrožuje, že na chřipku umírá mnohem víc lidí a žádná pandemie neexistuje. Později v březnu náhle prohlásil, že o pandemii vždycky věděl a od začátku ji bral smrtelně vážně. Samozřejmě s tím, že všechno má pod kontrolou - jen aby o den později prohlásil, že pandemii nemá ve světě pod kontrolou nikdo. To už se kupili mrtví, těla se skladovala v provizorních márnicích v náklaďácích, nemocnice praskaly ve švech a zdravotní sestry pořádaly demonstrace.

"I've always known this is a, this is a real, this is a pandemic … I've felt that it was a pandemic long before it was called a pandemic."

V dubnu uznává, že na koronaviru možná něco bude. To doprovází inspirativním výrokem: "CDC doporučuje nosit roušky. Ale já ji teda nosit nebudu." Na tiskovce před ním vystupuje odborník, který říká, že situace je vážná a virus není pod kontrolou. Pak nastupuje Trump a říká, že všechno je pod kontrolou.

(Americký občan, pokud už tak neučinil mnohem dříve, se v tuto chvíli vydává do nejbližšího obchodu se zbraněmi, aby se mohl prostřílet do Mexika.)

Později v dubnu Trump konečně uznává, že je hrozné, že na nákazu umírá tolik lidí. A pak prohlašuje, že ekonomika je ale důležitější a musíme ji znova nastartovat. I - doslova - přes mrtvoly.

Před několika dny pak oznámil, že USA přestane financovat WHO, která selhala, mimo jiné "šířením dezinformací a lhaním". Ano, (ať už je to jakkoliv), to pronesl Trump, který celou dobu pandemie šíří dezinformace.

(Americký občan, kterému se ještě nepovedlo přelézt zeď do Mexika, se střílí do hlavy).

Aspoň to jsem si myslela. Pozor, Americký občan je však nový živočišný druh, který láme principy evoluce a namísto vlastního přežití jde radši demonstrovat za "boj proti komunismu". Pak se stane, že dav zmagořených individuí v autech s heslem "za svobodu" se střetne s pěším protestem zdravotníků. Běžte do Číny! - to zcela reálně křičí na lidi, kteří se starají o zdraví jich všech. Co jim jednou možná zachrání život (nejenom v souvislosti s covidem). A samozřejmě - Trump to podporuje. Osvoboďme Michigan!

Zatímco prezident si jede svoji politickou kampaň, lidé umírají a zdravotníci jsou uráženi. Co je tohle za svět?

Toto měl být černohumorný článek, ale vlastně je jen černý. Zajímalo by mne, co si o vahách lidský život x ekonomika, a lidský život x neomezená svoboda myslíte vy. Ona je to vlastně docela složitá filozofická otázka... a současné dění ji staví do zajímavého rámce.

Jak dělat politickou satiru ve státě, kde si ji politici tvořej sami

16. dubna 2020 v 22:12 | Mal
Šídlo, Paralelní listy, Míra Korecký a spousta dalších budou brzy bez práce. Žijeme totiž ve státě, kde si politickou satiru zvládají politici dělat sami. Na první dobrou.

Po již poněkud únavném pinkání protiřečících si názorů české vlády, jejíž jeden představitel v době koronavirové krize dokáže během deseti minut vyvrátit nevyvratitelné stanovisko jiného představitele té samé vlády, dnes vnesl do kuloárů svěží vítr všemi oblíbený komunista Ondráček.

Ten vymyslel geniální plán, jak zabavit všechny znuděné vysokoškolské studenty, kteří v době korony tráví nad studiem dvojnásobek normálního času, k tomu pracují nebo brigádničí, aby si mohli zaplatit nájem, starají se o své prarodiče a/nebo se třeba zapojují do boje s koronou jako dobrovolníci. Ondráček má jasno: Vyšleme je do polí!

Od autora opsané dizertace je pak opravdu vtipné prohlášení, že by "mnohým takovým" práce prospěla. Asi by si měl vzít příklad... Ale vzpomeňme, co napáchali komunisti s českou krajinou za dob JZD.

Tak to jen dnešní perlička. Stačí sledovat na twitteru Babiše, Ovčáčka, Tomia a pak nějaké jejich oponenty (občas nechtěně z vlastních řad) - a o zábavu je postaráno.

Koukáte, co že se na mém jindy apolitickém cestovatelském blogu objevuje toto? Jo, korona dělá divy. Asi bych měla vyrazit na to pole. Ale jak mám jít okopávat brambory, když tu všude roste řepka?

(Btw, jen na Masarykově univerzitě už se v rámci korona dobrovolnictví zapojilo 4 362 lidí - to jen tak, kdyby chtěl třeba Ondráček darovat svůj poslaneckej plat nebo tak něco).
 
 

Reklama