close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Alpské treky

Tatry: Látanou dolinou na Volovec

18. července 2019 v 12:44 | Mal
Pohodový celodenní výlet, který zvládnou děti i prarodiče; no a náročnější horalové můžou pokračovat z Volovce exponovanou cestou na Ostrý Roháč. Na konci srpna se louky začínají barvit do oranžova a tvoří nádherný konstrast k modro-fialovým hořcům.

Trasa: Zverovka - sedlo Rákoň - Volovec - Taťliakova chata - Zverovka

Tatry: Skalním městem na Sivý vrch

4. září 2018 v 12:58 | Mal
Výstup na Sivý vrch je trochu jinou horskou túrou - a to zejména díky skalnímu městu a propasti, které po cestě nelze minout. Z vrcholu se pak můžete pokochat celými Roháči.

Tatry: Okružní túra na Roháčská plesa

27. srpna 2018 v 14:24 | Mal
Okružní túra kolem Roháčských ples patří mezi klasiku zdejších hor. Nenáročný, ale poměrně dlouhý výstup odmění pohledy na průzračná jezera i okolní štíty. Nezapomenutelnou atmosféru Roháčů dokreslují modrofialově kvetoucí hořečky a hořce. A poslední plus; i v hlavní sezóně byl počet turistů snesitelný.

Tatry: Toulky po Roháčích

21. srpna 2018 v 10:54 | Mal
Nejvyšší čas zavítat do našich krajů! Tedy na Slovensko, ale pořád ho nějak nevnímám jako opravdovou cizinu. Krátce mrkneme do Tater, konkrétně na Roháče, které v sobě snoubí nádhernou krajinu a ještě únosné množství turistů. Stačí jen vyběhnout na kopeček za chatou a můžeme se kochat horami, na které další dny polezeme.

Alpy: Jezero Federa s vodním buvolem

29. listopadu 2017 v 13:40 | Mal
Jezero Federa je jedním z nejvyhledávanějších vysokohorských jezer v Dolomitech - a podle toho to u něj taky tak vypadá. Franz Hauletneir ve svém průvodci tvrdí, že milovníci Dolomit tuto túru podnikají alespoň jednou ročně. Řekla bych, že se asi spletl, a myslel milovníky masové turistiky. Jezero je pěkné, ale ne ohromující. Výhledy krásné, ale ne fascinující. A když se škrábete půl dne do kopce se zhruba kilometrovým převýšením a pak dorazíte k docela obyčejnému, řasami zarostlému jezeru do kterého před vašima očima močí krávy a na jehož břehu stojí horská chata, před kterou je to jako na Václaváku, říkáte si - nedělal si ten Franz srandu?

Alpy: Magické jezero Sorapis

28. srpna 2017 v 14:20 | Mal
V Alpách narazíte na spoustu nádherných horských jezer, ale troufám si říct, že jezero Sorapis je jedno z nejpůsobivějších. V tyrkysové barvě kanadských jezer z Banffu, schované v kotlině pod štíty skupiny Sorapis, dostatečně vysoko a daleko na to, abyste se u něj nepřeráželi o davy pseudoturistů v balerínách, ale pouze o ty, kteří si sem poctivě došli, vám Sorapis vyrazí dech.

Alpy: Vyhlídková túra na Monte Nuvolau

22. srpna 2017 v 9:42 | Mal
Ačkoli Monte Nuvolau není sám o sobě kdovíjaký kopec, pohled z vrcholu i prakticky celá cesta na něj nabízí překrásné výhledy - z jedné strany na Tofany a údolí kolem Falzarega, ze strany druhé pak na masívy Marmolady, Crody da Lago, Selly a další horské skupiny.

(Vlevo špička Monte Nuvolau s horskou chatou)

Alpy: Variace jednodenních treků

15. srpna 2017 v 12:10 | Mal
Do Alp jsem poprvé zavítala, když mi bylo patnáct a naprosto mě uchvátily. Dá se říct, že to byl v podstatě startér mého cestování - do té doby jsem byla totiž maximálně tak u moře. A v Londýně, ale víte, jak já to mám s městy... zkrátka to není ono. Takže Dolomity byly moje první horalské dobrodružství a na první pohled jsem se do nich zamilovala.

Tato série článků bude pojatá trochu jinak než obvykle; nebudu psát kontinuální cestopis, ale kouskovitě vám popíšu své oblíbené jednodenní treky, některé více náročné, některé méně. No a proč o tom začínám zrovna teď? Protože jsem se právě z Alp vrátila a samozřejmě jsem plná zážitků, o které se chci podělit. Na všechny treky může vyrazit i úplný horal-začátečník; nechodím ferraty ani extrémně náročné výšlapy. Většina bude z Itálie (Dolomity), ale mrkneme se i do Rakouska a Slovinska (a doufám, že v budoucnu i do Švýcarska a Francie).

 
 

Reklama