Zelený koutek - střípky fotografií přírody a enviro článků

15. února 2017 v 9:49 | Mal |  Zelený koutek
Asi je jasné, že tohle není článek o cestování. Krajinářská a dokumentační "cestovatelská" fotografie sice tvoří duši mé tvorby, ale i v té většině roku, kdy suším zadek v naší moravské vlasti, je mi líto nechat foťák válet doma na skříni. Jakožto notorický měšťák, co se v Brně narodil, žije, studuje a pravděpodobně i zemře, bohužel nemám tu výhodu, že bych si jen tak každé ráno vyběhla na kopec nebo do lesa a fotila krásy české přírody.

Čímž chci říct, že těch fotek /kvalitních, ať už přírody a zvířat nebo lidí či měst/ co by za něco stály, nemám zase tolik, a až do nynějška jsem si nemyslela, že by mělo smysl je publikovat. Ale pak jsem začala objevovat sice drobné, ale krásné ostrůvky přírody i tady v okolí naší betonové polovesnice (jo, kámoška z Ruska říkala, že na tak malým městě by u nich nejezdily ani šaliny) a rozhodla jsem se, že kromě cestování sem občas přihodím i nějakou drobnost z mých dalších fotografických počinů a zločinů.

Vítejte v rubrice Zelený koutek!Abych uvedla věci na pravou míru - tato rubrika se nejspíš nebude věnovat pouze fotografiím přírody. Čím déle studuji na naší skvělé fakultě, především na katedře environmentálních studií (a taky žurnalistiky), tím více různých, často protichůdných názorů a zajímavostí se dovídám o (ne)fungování tohoto světa, a ráda bych se o některé perličky z našich pozorování a bádání podělila s vámi.

Zdůrazňuji, že nejsem ekoterorista (asi bych byla první, co je nenapravitelným masožravcem), ale jsem velkým milovníkem divoké přírody (k tomu mému měšťáctví bych měla dodat, že od malička jsem trávila víkendy na naší hájence v lese) a likvidace našeho životní prostředí mi není lhostejná. Pokud už bych se musela někam zařadit, řekla bych, že jsem pesimistický snílek (oxymóron?). Mimo to je mým snem dočkat se dne, kdy nebude masová česká společnost vnímat otázky ohledně životního prostředí s tím nenávistným či odmítavým podtónem jako dnes, ale třeba - třeba se jednou dostaneme na úroveň mé milované Skandinávie.

Stejně tak se zajímám o (česká) lidská práva a zásahy občanů do rozhodování o životním prostředí - většinou v kontextu toho, že jsou lidé utlačováni developerskými firmami, takže na tuto tématiku můžete nějaké texty taky očekávat. A pokud se nebudete zlobit, možná vám čas od času stručně převyprávím část z aktuální (každoroční) Zprávy o stavu životního prostředí ČR od Ministerstva ŽP, kde jsem k mému velkému úžasu našla místo politických žvástů spoustu zajímavých - a taky trochu děsivých - informací o stavu naší vlasti.

Tož, taková je moje vize, ale vzhledem k tomu, že zase začíná semestr, kdo ví, kdy se k tomu dostanu. Cestovatelské články mají pořád přednost, protože napůl očekávám, že tohle stejně nikoho bavit číst nebude ;)
 


Komentáře

1 M. M. | E-mail | Web | 15. února 2017 v 15:36 | Reagovat

Skvělé, nová rubrika!
Tvým zápiskům z cest sice také dávám přednost, ale už se těším! Určitě bych si z této rubriky přečetl nějaký ten další článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama