Říjen 2016

Norsko - 3.den: Národní parky Jotunheimen a Rondane

31. října 2016 v 15:20 | Mal |  Norsko
Ráno se teploměr zasekl na 6°C a už se nehne. Na červenec dobrý. Kvůli nepřízni počasí rušíme i túru nad Gjende - mraky jsou tak nízko, že bychom z toho nic neměli. Jako útěchu aspoň potkáváme obrovské stádo sobů, na malý okamžik dokonce vylézá sluníčko.


Norsko - 2.den: Oslo, Frogner park a NP Jotunheimen

17. října 2016 v 15:15 | Mal |  Norsko
Po předlouhé cestě jsme mrtví, a tak vyspáváme 12 hodin. Přitom sever ve svém pravém smyslu je stále v nedohlednu. Obíráme lesní plody a po borůvkové snídani v lese vyrážíme do Osla. Auto parkujeme free v odlehlejší uličce na kopci a do centra se vydáváme po svých.


Norsko - 1.den: Noční přejezd přes větrné mosty až pod Oslo

10. října 2016 v 15:59 | Mal |  Norsko
Konečně se dostávám k cestopisu o mém oblíbeném Norsku! Jak jsem již psala v úvodu, tuto fantastickou zemi jsem navštívila třikrát, takže tento cestopis bude sdružovat všechny naše zážitky od jižně položeného Osla až po chladnou Senju daleko za polárním kruhem. Následujících dvanáct dní strávíme na cestě jižní polovinou Norska, kdy vykonáme okružní cestu po nejkrásnějších národních parcích a dalších přírodních zákoutích.


Norsko: Od jihu až daleko za polární kruh

3. října 2016 v 15:25 | Mal |  Norsko
Když jsem zakládala tuto rubriku, dlouho jsem přemýšlela, jak vám cestopisy o Norsku podat. Tuhle fantastickou zemi jsem totiž navštívila třikrát - přičemž dvakrát z toho okružním stylem, kdy jsme týden cestovali z jihu na sever skrz Švédsko, přejeli poslední silnicí do Norska a týden zase strávili tam na pozvolné cestě k jihu.

Tři "stejné" cestopisy by vás ale nejspíš zabily, takže se tyto tři cesty pokusím pokud možno nenásilně spojit dohromady a načrtnout vám mapu nejkrásnějších přírodních koutů Skandinávie v jednom velkém putování. Historky samozřejmě zůstanou nepozměněny, změní se jen časová osa - nejdříve projedeme jih Norska, stejně, jako jsme ho procestovali v roce 2013, a pak se pokusím slepit dohromady příběhy z Norska severního; především z ostrovních Lofot, Vestrálů a Senji, kam jsme nakoukli v letech 2011 a 2016 a odkud nás vždy vyhnalo extrémně deštivé počasí.


P.S.: Cestopis o cestách Švédskem (kde jsem rovněž byla už třikrát) je hned v pořadníku za Norskem a bude pravděpodobně spojen s Finskem, kteréžto jsme projeli na okružní cestě do Švédska, a kde jsme se bohužel příliš dlouho nezdrželi.