Island - 13.den: Nahlédnutí do Reykjavíku a rozloučení s Islandem

6. května 2016 v 12:21 | Mal |  Island
Ráno se nikam nehoníme; naše letadlo odlétá až večer. Poněkud vyhladovělí balíme stan a vyrážíme směr Reykjavík. Problém je, že jsme si moc nepozjišťovali, co že tam vlastně stojí za pokoukání, takže nakonec parkujeme kus od centra a jdeme omrknout Hallgrímskirkju, jedinou stavbu zanesenou do cestovního plánu.
Je to skutečně monstrózní kostel. Zevnitř už působí obyčejnějším dojmem. Jdeme se pak projít ještě do centra, okukujeme obchody a drahé restaurace.


Odpoledne na benzínce umýváme auto a jdeme se projít po pobřeží i do Keflavíku, ale nějak to nestojí ani za vyfocení. Trochu se obáváme vracení auta, aby zase neměli nějaký problém, ale tentokrát jde naštěstí všechno hladce. Na letišti je ještě docela mrtvo a čeká nás zde poslední překvápko - mimo pár kovových sedadel nemají v odbavovací hale vůbec nic na sednutí. Přidáváme se tedy k dalším turistům lebedícím si na podlaze. Aspoň je tu čisto a docela teplo. A zásuvky! Podmínky na letišti dokládá docela výmluvná cedule:


Po odeslání zavazadel už jde vše hladce. Jen ještě malá poznámka - pokud máte krosnu, pošlou vás odbavit zavazadla do speciálních/nadměrných, ale žádné strachy, je to jen formalita a navíc si v okýnku můžete prohlédnout, jak vypadá vaše zavazadlo pod rentgenem. V bezcelní zóně si jdeme projít suvenýr shopy a kupodivu konečně nacházíme pár vkusných věcí, které si odvážíme domů. Po téhle magnetce je pojmenován i tento blog.


No a je to tady, další dobrodružství končí. Vím, že se sem určitě jednou vrátím, ale jiné kouty planety už volají. Co to bude příště, Kanada, Kyrgyzstán, Jižní Amerika? Uvidíme.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama